“Aslında herkes bir dahidir… Ama siz bir balığı ağaca çıkma yeteneğine göre yargılarsanız, balık tüm ömrünü bir aptal olduğuna inanarak geçirecektir.”
A.Einstein

Okul denildiğinde akla öğretmene doğru yönlendirilmiş sıralar ve yine öğretmene dönük öğrenciler ile klasik anlamda herkesin zihnine yerleşmiş sınıflardan oluşmuş bir yapı gelir. Öğretmen bu yapıda bilgisi ile öğrencilerin gözünde her sorulan soruyu cevaplayan bilge kişidir. Dersi yönetir, neyin öğretileceğini belirler, sınırları olan bir yöneticidir.

Okulumuzda ise, eğitimin temel özellikleri olan; araştırmacı, keşfedici, çözümleyici tutumlara sahip öğrenciler için gerekli ortam hazırlanır. Günümüz öğrencisi, bilgiye anında ve hızlı erişimin yanında , bilgiyi kategorize ederek kendi ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirmek ister. Öğrenciler için bilgi, onların tüketebileceği boyutta görsel ve işitsel şekle getirilerek sunulmalıdır.

Yeni bir dünya yaşanıyor artık. Sosyal zekanın sayısal zekayı yönettiği, yaratıcılığın ve girişkenliğin başarı ve kariyer getirdiği yeni bir dünya. Bu nedenle öğrencilerimize çok iyi matematik veya fen öğretirken onlara ulusal ve uluslararası sınavlara en iyi dereceleri hedeflerken diğer taraftan spor saatlerini arttırıp, sosyal sorumluluk projelerine dahil edip geleceğe en iyi şeklide hazırlıyoruz.

  • Emirbeyazıt Mah. Uğur Mumcu Bulvarı 24. Sok No:19 Menteşe/Muğla
  • 0252 214 10 00
  • mugla@amerikanturkkoleji.com